Wybory korespondencyjne zagrożeniem dla Polaków? Warto znać kilka podstawowych faktów

Czy wybory korespondencyjne zagrażają życiu Polaków? W sieci na ten temat mamy wiele informacji, ale które z nich są prawdziwe?

Wybory korespondencyjne zagrożeniem dla Polaków? Warto znać kilka podstawowych faktów
Wybory korespondencyjne zagrożeniem dla Polaków? Warto znać kilka podstawowych faktów

Wybory 10 maja a koronawirus – czy jest się czego obawiać?

Wiele wskazuje na to, że 10 maja Polacy wybiorą prezydenta. Koronawirus pokrzyżował plany i pewne jest, że głosowanie nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Zamiast tego czeka nas wypełnianie kart przesłanych pocztą.

Polacy pytają się, czy głosowanie korespondencyjne jest dla nich bezpieczne. Eksperci są w tej kwestii jednoznaczni i większość z nich podkreśla, że mamy powody do obaw.

Koronawirus utrzymuje się na papierze nawet 24 godziny!

WHO ogłosiło, że koronawirus może utrzymywać się na papierze nawet przez 24 godziny. Oznacza to, że jeżeli ktoś zarażony COVID-19 otrzyma swój pakiet wyborczy, a ten trafi do listonosza, możemy być świadkami książkowego przykładu na to, jak roznosi się wirus.

To niebezpieczne dla zdrowia Polaków, ale są naukowcy, którzy uważają, iż tylko w teorii. Czy aby na pewno? W mediach pojawiła się właśnie informacja, że jeden z pracowników firmy, która kompletowała pakiety do głosowania, ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. A to bardzo komplikuje sprawę.

Wszystko zależy od senatu

Rząd naciska na senat, by ten jak najszybciej zajął się tematem wyborów korespondencyjnych. Na ten moment sporo wskazuje na to, że 10 maja wybory się jednak nie odbędą. Premier Morawiecki podkreślił, iż nadal można przeprowadzić głosowanie w innych majowych terminach, na przykład, 23. dnia tego miesiąca.

Polacy z obawą patrzą na to, co dzieje się wokół stołka prezydenckiego. Może dojść do sytuacji, że ktoś nie zagłosuje tylko ze względu na obawy o stan zdrowia, a to już na pewno nie jest sytuacja jaka przystoi demokratycznym wyborom.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close