W siłowni tylko w maseczce i rękawiczkach? To może szkodzić zdrowiu!

Jest szansa na to, że Polacy będą mogli wkrótce wrócić do treningów w siłowniach czy klubach fitness. Niestety, z ograniczeniami, które niekoniecznie mogą dobrze wpływać na zdrowie.

W siłowni tylko w maseczce i rękawiczkach? To może szkodzić zdrowiu!
W siłowni tylko w maseczce i rękawiczkach? To może szkodzić zdrowiu!

Orliki otwarte, potem hale, a na końcu siłownie

Od 4 maja każdy chętny będzie mógł wybrać się z niewielką grupą znajomych na obiekt sportowy, by tam rozegrać mecz czy po prostu zaczerpnąć świeżego powietrza. Na razie zniesiono obostrzenia w przypadku Orlików, boisk szkolnych i tym podobnych.

Przypominamy, że od końca kwietnia Polacy mogą w pojedynkę uprawiać sport jak bieganie czy jazda na rowerze. Niestety, poza lasami muszą robić to, zasłaniając usta i noc. I to nawet w sytuacji, gdy na swojej drodze nie spotykają żadnej osoby (np. trenują wcześnie rano albo w odludnym miejscu).

Polska walczy z koronawirusem. Kiedy otwarcia siłowni?

W Polsce przybywa osób, które dbają o swoje zdrowie, ćwicząc w siłowniach. Miejsca tego typu stały się bardzo popularne, dlatego też ich zamknięcie wywołało spore zamieszanie. Kiedy jest szansa na powrót do normalności?

Tych terminów nie znamy. Wszystko zależy od tego, jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Będziemy obserwować, co spowodują poszczególne etapy” – mówi minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Pewne jest to, że przed siłowniami uruchomione zostaną hale sportowe. Dopiero, gdy to zniesienie ograniczeń nie spowoduje zwiększonej liczby zachorowań, można będzie myśleć realnie o kolejnych punktach „odmrażania” sportu.

W siłowni tylko w maseczce?

Nawet jeśli siłownie zostaną otwarte, prawdopodobnie będzie obowiązywał w nich limit osób, tak jak ma to miejsce w przypadku sklepów. Nie ma też szans na to, by w najbliższym czasie zapomnieć o obowiązku noszenia maseczek oraz jednorazowych rękawiczek.

Niestety, zasłanianie ust i nosa podczas zmożonego wysiłku fizycznego, szczególnie w zamkniętym pomieszczeniu, może źle odbić się na naszym zdrowiu. Eksperci zaczynają mówić o tym coraz częściej i apelują o szukanie różnego rodzaju rozwiązań.

Ponownie otwarcie siłowni. Zasady, daty, co trzeba wiedzieć?

COVID-19 mapa zakażeń

Kiedy siłownie zostaną już ponownie otwarte, prawdopodobnie każdy będzie zmuszony do zachowania dystansu 2 metrów od innych trenujących. Może też zostać wprowadzony obowiązek dezynfekowania sprzętu po każdym kliencie. Nie wiadomo, czy miałby tym zostać obarczony personel danego miejsca, czy po prostu sami trenujący.

Chociaż daty nie są znane, mówi się nieoficjalnie o końcu maja, początku czerwca. Dla sporych sieci może to być dobra informacja, jednak te mniejsze siłownie niekoniecznie muszą sobie w tej sytuacji poradzić. Tym bardziej, jeśli w jednym momencie będą mogły przyjmować znacznie mniej osób, niż do tej pory.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close