Szczyt zachorowań dopiero jesienią? Nowe dane nie są optymistyczne!

Najpierw mówiono o początku kwietnia, potem o końcu. Obecnie zakłada się, że szczyt zachorowań koronawirusem w Polsce będzie miał miejsce jesienią. To nie są dobre wieści!

Szczyt zachorowań dopiero jesienią? Nowe dane nie są optymistyczne!
Szczyt zachorowań dopiero jesienią? Nowe dane nie są optymistyczne!

Koronawirus w Polsce. Koniec prędko nie nadejdzie

Nastroje w polskim społeczeństwie są coraz lepsze, bo liczba zachorowań na koronawirusa gwałtownie nie wzrasta, natomiast rząd zaczyna „odmrażać” pewne ograniczenia. Nie oznacza to jednak, że nie mamy się już czego obawiać, a najgorsze w pandemii za nami. Wręcz przeciwnie – eksperci twierdzą, iż wszystko dopiero się rozpoczyna.

Niemieckie władze, na czele z Angelą Merkel, mówiły ostatnio o tym, że Europa jest dopiero na początku drogi walki z COVID-19. Ministerstwo Zdrowia w naszym kraju jest podobnego zdania i dlatego od pewnego czasu mówi o szczycie zachorowań gdzieś na jesienią 2020.

Wkrótce otwarte galerie i może granice. Zauważymy to na wykresach

Jeżeli nic się nie zmieni, prawdopodobnie już 18 maja dojdzie do otwarcia galerii handlowych. Na pewno nie zrobimy zakupów tak, jak jeszcze pół roku temu, ale będzie można wreszcie wybrać się nie tylko do typowego „spożywczaka”.

Sporo wskazuje też na to, iż polski rząd ugnie się pod presją Niemiec oraz pracowników transgranicznych i otworzy granice dla tych, co pracują poza krajem, ale bardzo blisko miejsca zamieszkania. Wywołuje to spore kontrowersje, a jednocześnie może przełożyć się na zwiększoną liczbę zachorowań w naszym kraju.

Niestety, odmrażanie gospodarki to zalety, ale także i wady. Mimo wszystko, w Polsce nie zauważamy na razie drastycznie pogarszającej się sytuacji. Podobnie jest w innych krajach Europy, gdzie obywatele pomału zaczynają budzić się do życia.

Jesienią będzie szczyt? Koronawirus jeszcze długo nie odpuści!

Eksperci są zgodni co do tego, że koronawirus jeszcze przez długi czas będzie dawał o sobie znać. Nawet jeżeli szczyt zachorowań rzeczywiście nastąpi jesienią, nie oznacza to, iż zima będzie dla nas łagodna. Na szczęście, do tego czasu jest szansa na wynalezienie i rozpoczęcie produkcji szczepionki, na którą czeka obecnie cały świat.

Czy szczepionka jest widoczna gdzieś na horyzoncie? Codziennie w sieci możemy znaleźć informacje na ten temat, jednak większość z nich jest nieprawdziwa. Pozostaje czekać na oficjalne dane, które musi poprzedzić przeprowadzenie szereg badań i testów – na zwierzętach, a potem ludziach.

Warto mieć na uwadze, że szczepionki na grypę zmieniają się każdego roku. Z koronawirusem może być podobnie – pokonanie jednego szczepu nie oznacza automatycznie zniszczenie kolejnego, który na ten moment może jeszcze nie istnieć.

Przypominamy, że minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19. Pomysł, mimo iż na razie wypowiedziany bez konkretów, spotkał się z niepochlebnymi komentarzami.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close