Rodzina Zbigniewa Bońka z koronawirusem

Zbigniew Boniek przyznał, że jego syn wraz z rodziną przeszli koronawirusa. Prezes PZPN zdradził szczegóły całej sprawy w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP.

Rodzina Zbigniewa Bońka z koronawirusem
Rodzina Zbigniewa Bońka z koronawirusem

Boniek przyznaje: W rodzinie był koronawirus

Zbigniew Boniek przebywa w Polsce, ale jego najbliżsi mieszkają poza granicami naszego kraju. Syn z żoną i dziećmi znajduje się w Londynie, natomiast córka jest mieszkanką Rzymu. Okazało się, że jakiś czas temu u jednego z potomków prezesa PZPN pojawił się koronawirus.

‌Syn, jego żona i dwie córki przeszli koronawirusa. Na szczęście asymptomatycznie, bez objawów. Mieli robione testy i one wykazały, że mogli mieć wirusa. Czują się dobrze” – wyznał były reprezentant Polski w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP.

Córce Bońka przebywającej we Włoszech udało się uniknąć zakażenia COVID-19.

Prezes PZPN izoluje się od rodziny. Poważnie potraktował akcję #zostańwdomu

Mimo licznej rodziny, Zbigniew Boniek nie wychodzi z domu poza sytuacjami, w których jest to konieczne. 64-latek jest w grupie ryzyka, dlatego kontakty z najbliższymi ogranicza do zera. Jedyną formę komunikacji zapewniają mu programy komputerowe oraz aplikacje.

‌-Są komunikatory, dzięki którym można zrobić prawie że house party. W czterech się połączyć i mieć coś w rodzaju konferencji, spędzać w ten sposób czas razem. Chciałbym do córki i do syna pojechać, zobaczyć, przytulić, pośmiać się, ale nie można” – mówi Boniek.

Kiedy powrót Ekstraklasy? Prawdopodobnie w maju!

W rozmowie z aktualnym zarządcą Polskiego Związku Piłki Nożnej nie mogło zabraknąć pytania o sytuację związaną ze sportem. Okazuje się, że jest szansa na to, by piłkarska Ekstraklasa wróciła do gry jeszcze przed czerwcem tego roku. Plan wznowienia rozgrywek jest pod stałym nadzorem rządu z premierem Morawieckim na czele.

‌W pierwszej kolejności zwłaszcza Ekstraklasa – chciałbym, żeby wróciła do rozgrywek. Wiem, że Bundesliga w maju chce wrócić do rozgrywek, inne ligi również o tym rozmawiają. Chcemy czerpać z najlepszych praktyk, uczyć się od tych, którzy analizują to na najróżniejsze sposoby. Ale jednocześnie mamy na względzie ograniczenia sanitarne, bo one są kluczowe, więc będą na pewno brane pod uwagę przy ostatecznych decyzjach” – mówił niedawno szef polskiego rządu.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close