Koronawirus z Chin (Wuhan) w Polsce – wykres zachorowań

Koronawirus z Chin, a dokładnie z miejscowości Wuhan, dotarł do Polski. Zobacz aktualne statystyki dotyczące zachorowań, zgonów oraz osób wyzdrowiałych!

Koronawirus z Chin pustoszeje Europę

Mimo że sporo osób jeszcze ostrożnie pisze na temat koronawirusa, fakty są takie, iż mówimy o największej pandemii XXI wieku. COVID-19 z Wuhan najpierw atakował w Chinach, by ostatecznie przedostać się na teren całego globu (pokazuje to mapa koronawirusa na świecie).

Wydawało się, że na Starym Kontynencie trudno mówić o realnym zagrożeniu, a tymczasem liczba zgonów COVID-19 cały czas rośnie i nikt w Europie nie czuje się obecnie bezpieczny. Kiedy sytuacja ulegnie poprawie? Prawdopodobnie dopiero w momencie wynalezienia szczepionki, nad którą prace trwają od kilku miesięcy.

COVID-19 z Wuhan zagrożeniem dla Polski?

Władze Polski zmuszone były do zamknięcia granic, a to najlepiej pokazuje o jak dużym zagrożeniu jest mowa. Obywatele naszego kraju przez pewien czas nie mogli nawet wychodzić z domów poza wizytą w sklepach spożywczych z najbardziej niezbędnymi do życia produktami. COVID-19 z Wuhan nie odpuszcza i im lepiej sobie to uświadomimy, tym większa szansa, że uda nam się przetrwać w tym trudnym okresie.

Koronawirus z Chin jest inny od tego w naszym rejonie świata? Ostatnie badania naukowców wskazują na to, że tak. Pierwotny szczep zdążył już zmutować, dlatego na naszym globie możemy mieć już nawet więcej niż trzy odmiany COVID-19. Jeżeli tak rzeczywiście jest, szybkie znalezienie lekarstwa może nie być prostą drogą.

Koronawirus Chiny – czy Państwo Środka już sobie z nim poradziło?

Koronawirus w Chinach zaatakował na początku. Teraz wszyscy traktujemy ten kraj jako całkowicie wyzdrowiały. Słusznie? Za wcześnie na wysnuwanie podobnych wniosków, ale na pewno sytuacja tam jest obecnie lepsza niż w Europie.

Liczba zgonów COVID-19 w Chinach miała być najwyższą, a jednak szybko rzeczywistość pokazała, jak pierwsze przypuszczenia były fałszywe. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń. Wykresy koronawirusa w Polsce mogą jeszcze mocno się zmienić. Niestety, raczej nie na lepsze.

Koronawirus w Polsce. Aktualne dane

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia podaje nowe dane na temat tego, jak koronawirus w Polsce się zachowuje. Wiemy, ile mamy nowych przypadków zarażeń, zgonów oraz jak wygląda ilość osób wyzdrowiałych. Na naszym wykresie widać wszystko jak na dłoni!

Dzięki różnym kolorom linii bardzo łatwo jest śledzić to, jak liczba chorych zmienia się w porównaniu z innymi istotnymi faktami. Na samym końcu widnieją dane o tym, którego dnia dotyczą konkretne dane, co jeszcze bardziej ułatwia pracę wszelkiego rodzaju analitykom. Również tym amatorskim.

Aby być na bieżąco z tym, jak COVID-19 w Polsce się rozprzestrzenia, nie zapomnij sprawdzać statystyk możliwie jak najczęściej. Tylko będąc na bieżąco z sytuacją w kraju możesz w porę zareagować na zbliżające się zagrożenie. Eksperci twierdzą, że najgorsze jeszcze przed nami!

Back to top button
Close