Każdy Polak będzie musiał się zaszczepić na koronawirusa!

To niemal pewne: jeżeli tylko wynaleziona zostanie szczepionka na koronawirusa, każdy obywatel naszego kraju będzie musiał z niej skorzystać. Czy dojdzie do masowych protestów, których konsekwencje zapamiętamy na długo?

Każdy Polak będzie musiał się zaszczepić na koronawirusa!
Każdy Polak będzie musiał się zaszczepić na koronawirusa!

Ograniczenia codzienności aż do wynalezienia szczepionki

Polskie Ministerstwo Zdrowia od samego początku walki z koronawirusem przygotowuje społeczeństwo na ograniczenia do momentu wynalezienia szczepionki. Problem w tym, że nie wiadomo, czy ta kiedykolwiek powstanie, a już na pewno są nikłe szanse, by miało to miejsce w roku 2020. Polacy są przerażeni tym, co ich czeka, a nowe plany rządu z pewnością też nie przypadną im do gustu.

Otwarte sklepy z limitem klientów, brak możliwości odpoczynku na plażach na starych zasadach – taka obecnie rysuje się przed nami przyszłość i nic nie wskazuje na to, by miało dojść do jakiegoś przełomu. A może być jeszcze gorzej. Wszystko po to, by Polska jak najłagodniej (pod względem zdrowotnym) poradziła sobie z problemem COVID-19.

Każdy Polak będzie musiał się zaszczepić!

Załóżmy, że szczepionka przeciwko koronawirusowai rzeczywiście powstanie. Co w takiej sytuacji? Nawet jeśli dopiero co zostanie wprowadzona na rynek, będzie musiał skorzystać z niej każdy obywatel naszego kraju. Dotyczyć ma to również dzieci, bez żadnych wyjątków. Dla jednych to rozwiązanie sensowne, a dla innych wręcz przeciwnie. Eksperci nie mają wątpliwości, że z tego typu pomysłami rządowymi zawsze idą w parze ogromne problemy natury społecznościowej.

Już teraz powstają grupy osób, które deklarują, że nie zaszczepią się na koronawirusa. Mimo że na razie nie ma o czym mówić, a przypadki są pojedyncze, na pewno grupa „antyszczepionkowców” będzie rosła. Zatrzymać tego nie można, a jeżeli przeciwnicy obowiązkowego przeciwdziałania wirusowi wyjdą na ulice, może mieć to bardzo poważne konsekwencje. Zamieszki, wzrost liczby chorych – nietrudno stworzyć sobie w głowie różne scenariusze, które mają prawo się wydarzyć.

Lekarze biją na alarm: Szczepionka to nie rozwiązanie!

Minister Szumowski to lekarz kardiolog z wieloletnim doświadczeniem. Nie wszyscy jego koledzy po fachu zgadzają się z tym, że szczepionka na koronawirusa załatwi problem. Nawet jeśli powstanie, mutacja w kolejnym roku może być już na nią odporna. To wszystko sprawia, że nie można liczyć na „złoty lek”, który z dnia na dzień wyleczy całą ludzkość.

Medycy z całego świata zalecają przede wszystkim zachowywanie dystansu społecznego oraz ograniczanie kontaktu. Na ten moment nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak zakończy się pandemia. Najczarniejsze scenariusze mówią o roku 2022 i nawrocie COVID-19 dwa lata później.

Pewne jest jedno: badania nad szczepionką trwają i czuwają nad nimi najwięksi eksperci w swoim fachu. Jeżeli tylko znajdzie się sposób na poradzenie sobie z koronawirusem, jego wynalazca zapisze się w kartach historii, a jego nazwisko zostanie zapamiętane przez całe obecnie żyjące pokolenie.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close