Galerie będą otwarte, ale nie w weekendy?! Kontrowersyjny pomysł!

Polacy czekają na ponownie otwarcie galerii handlowych. Jest jednak szansa, że zakupów jak dawniej nie zrobią jeszcze przez długi czas.

Galerie będą otwarte, ale nie w weekendy?! Kontrowersyjny pomysł!
Galerie będą otwarte, ale nie w weekendy?! Kontrowersyjny pomysł!

Odmrażanie gospodarki etapy. Kiedy czas na galerie handlowe?

Odmrażanie gospodarki to nie tylko światełko w tunelu dla tych, którzy czekają na powrót do pracy. To także jeden z elementów tak zwanego powrotu do normalności. Niektórzy interpretują to zbyt dosłownie, przez co rodzą się pewne nieporozumienia.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami rządzących, a liczba zachorowań koronawirusem gwałtownie nie wzrośnie, galerie ponownie otworzą się 18 maja. Data nie jest jeszcze oficjalna, ale pisaliśmy już o tym, że w wielu miejscach w Polsce pracodawcy wysyłali pisma pracowników, informując właśnie o tym dniu.

Zrobimy już zakupy, ale nie takie, jak kiedyś

Jest spora szansa na to, że 18 maja wreszcie zrobimy zakupy inne, niż te pierwszej potrzeby. Będziemy mogli odetchnąć od codzienności, kupując nową bluzę czy książkę. Problem w tym, że nie mowa tutaj jeszcze o takim shoppingu, do jakiego się przyzwyczailiśmy.

Obowiązek noszenia maseczek, rękawiczek, a być może nawet zamknięte sklepy w weekendy. Jakby tego było mało, nadal ma obowiązywać dwugodzinny etap tylko dla seniorów.

Galerie nie będą otwarte w weekendy? Wyciekły plany rządu

Niezależenia źródła informują o tym, że rząd planuje zamknąć galerie handlowe w weekendy, tak by ograniczyć chodzenie do sklepów w celach czysto rekreacyjnych. Statystyki pod tym względem są bezlitosne: w soboty i niedziele klientów jest najwięcej.

Czy rzeczywiście takie obostrzenia zostaną wprowadzone? Czas pokaże, na pewno będziemy o tym informować na bieżąco.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close