Do galerii pójdziemy, ale bez dzieci

W połowie lub pod koniec maja otwarte będą galerie handlowe. Jest pomysł, by nie można było zabierać do nich dzieci.

Do galerii pójdziemy, ale bez dzieci?
Do galerii pójdziemy, ale bez dzieci?

Koniec z zakupowym postem – pora na odmrażanie gospodarki

Wielu Polaków jeszcze nie tak dawno nie wyobrażało sobie weekendu bez wizyty w galerii handlowej. Tego typu miejsca zdecydowano się zamknąć ze względu na pandemię koronawirusa, co zmusiło rodziny do zmiany przyzwyczajeń. W relacjach wśród najbliższych prawdopodobnie to pomogło, jednak gospodarce – zdecydowanie nie. Właśnie dlatego rząd chce jak najszybciej otworzyć miejsca do robienia zakupów – już nie tylko spożywczych, ale także odzieżowych, meblowych i tym podobnych.

Nieoficjalnie mówi się, że galerie otwarte zostaną 18 maja. Ciągle jednak zmieniają się pomysły dotyczące tego, jak zmiany miałby wyglądać w praktyce. Musimy pamiętać, że koronawirus nadal jest aktywny i nie można dopuścić do tego, by przeniósł się na dużą grupę osób.

Do galerii tak, ale bez dzieci?

Mimo że dzieci łagodnie przechodzą zarażenie koronawirusem, łatwo mogą wirusa przenosić. Najmłodszym trudno jest utrzymywać rygor sanitarny, który wymagany jest od dorosłych. A to stwarza mnóstwo problemów.

Jest pomysł na to, by galerie były otwarte, jednak by nie można było robić zakupów z dziećmi. W ten sposób dochodziłoby do znaczniej mniejszej liczby spotkań dwóch przypadkowych rodzin. Nie byłoby również mowy o korzystaniu z placów zabaw na terenach obiektów.

Co dalej z dziećmi? Koronawirus może jeszcze namieszać!

Dzieci od marca nie chodzą do szkół, przedszkoli oraz żłobków. 29 kwietnia ma odbyć się konferencja, podczas której ogłoszone zostaną dalsze plany związane z placówkami oświaty.

Jak państwo wyobraża sobie życie codzienne bez dzieci? Na to pytanie trudno w tym momencie odpowiedzieć. Pozostaje co najwyżej czekać na rozwój sytuacji.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close