Co dalej z weselami w Polsce? Koronawirus a imprezy nowożeńców

W sobotę premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie nowych „odmrożeń” dotyczących świata sportu i życia codziennego. Polacy pytają: co dalej z weselami i kiedy można spodziewać się złagodzenia aktualnych ograniczeń?

Co dalej z weselami w Polsce? Koronawirus a imprezy nowożeńców
Co dalej z weselami w Polsce? Koronawirus a imprezy nowożeńców

Wesela a koronawirus. Co można, a czego nie?

Aktualna sytuacja w Polsce i na świecie zmusiła nas do zmiany planów w wielu dziedzinach życia. Problemy nie ominęły także nowożeńców, którzy w większości przypadków zmuszeni byli do rezygnacji z organizowanych przez siebie imprez. Zabawy weselne na ten moment mogą być organizowane do 50 osób. W ceremoniach ślubnych biorą udział tylko najbliżsi, zgodnie z wytycznymi podawanymi w stosownych obostrzeniach.

Podczas sobotniej konferencji prasowej przewodniczącego rządu padło pytanie o plany dotyczące wesel. Kiedy Polacy, realnie patrząc, będą mogli powrócić do normalności? W tej kwestii na spore zmiany na razie się nie zanosi.

Wesele powyżej 50 gości 2020. Jak to wszystko ma wyglądać?

Jeżeli chcemy zorganizować wesele w trakcie pandemii koronawirusa, musimy liczyć się z ograniczeniem – maksymalnie 50 osób na całej imprezie. Kiedy możemy spodziewać się modyfikacji tych zasad bezpieczeństwa?

Na razie decyzja o zwiększeniu liczby powyżej 50 osób nie zapadła. Śluby jak najbardziej tak, wesela z ograniczeniami, o których już wcześniej mówiliśmy z ministrem zdrowia” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Kiedy można spodziewać się zmian? Wszystko zależy od nas samych!

Konkretne daty nie zostały podane i pod tym względem polityka rządu się nie zmienia. Plany znamy, jednak to od dyscypliny społecznej ma zależeć, kiedy dane kroki zostaną podjęte i wprowadzone w życie.

Jest szansa na to, że wesela podobne do tych, do których się przyzwyczailiśmy, w 2020 roku już się nie odbędą. Pewne ograniczenia mogą zostać z kolei zniesione w wakacje.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close