500 plus zagrożone?! Koronawirus może pozbawić Polaków pieniędzy!

Andrzej Duda zaapelował, by świadczenia 500 Plus nie odbierali ci, którzy w dobie kryzysu są w dobrej sytuacji materialnej. Czy to początek końca najbardziej znanego programu socjalnego?

500 plus zagrożone?! Koronawirus może pozbawić Polaków pieniędzy!
500 plus zagrożone?! Koronawirus może pozbawić Polaków pieniędzy!

Koronawirus a 500 plus. Czy może zabraknąć pieniędzy?

Przez pandemię koronawirusa nawet najbogatsze kraje świata są w ciężkiej sytuacji. Ogromne pieniądze angażowane w służbę zdrowia, małe wpływy z nieistniejącego systemu gospodarczego i pomoce dla osób, które straciły pracę lub starają się utrzymać miejsca zatrudnienia pracowników – to wszystko sprawia, że w kasie państwa jest coraz mniej środków. Wielu Polaków zastanawia się, czy może mieć to wpływ na wypłatę świadczeń tak zwanego 500 plus, czyli najbardziej znanego programu socjalnego obecnego rządu.

500 złotych co miesiąc na każde dziecko w pierwszym wariancie wypłacane było najbardziej potrzebującym. Obecnie środki otrzymuje każdy, bez względu na to, ile zarabia i jaką ilość osób ma na utrzymaniu. Czy wkrój†ce się to zmieni?

Prezydent prosi o… nieodbieranie 500 złotych

Andrzej Duda zaskoczył wszystkich, kiedy zaapelował o to, by nie odbierać 500 plus. Głowa państwa swoje słowa zaadresowała do osób, które są w dobie kryzysu w dość dobrej sytuacji materialnej. Nie tylko trudno sobie wyobrazić, by ktoś z pomocy państwowej dobrowolnie chciał zrezygnować, ale jednocześnie nie brakuje negatywnych komentarzy z postawy prezydenta. Eksperci z kolei widzą w tym wszystkim drugie dno i zapowiadają, że koniec 500 plus przez koronawirusa jest bliski i raczej nieunikniony.

Zapytany o całą sytuację prezydent zapewnił, że środków pieniężnych dla rodzin nie zabraknie. Mimo wszystko, Polacy powinni być świadomi tego, w jakiej sytuacji znajduje się obecnie świat. Teraz raczej żadna gwarancja nie jest w stanie nikogo uspokoić i pewnie nie zmieni się to jeszcze przez długi czas.

Czy w maju 2020 dostanę 500 plus na dziecko?

W kwietniu wypłata świadczenia 500 plus miała miejsce jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Jak będzie w maju 2020? Tutaj prawdopodobnie trzeba spodziewać się przelewów dopiero pod koniec maja. Premier prawdopodobnie szybko ze swojego sztandarowego projektu nie zrezygnuje, gdyż miałoby to bardzo zły wpływ na notowania i jego samego, i wszystkich współpracowników.

W ostatnią sobotę Marlena Maląg, minister rodziny, zapytana została przez dziennikarzy o inne świadczenie – trzynastą emeryturę. Czy seniorzy mogą obawiać się o to, iż nie otrzymają dodatkowych środków? „Wypłata trzynastych emerytur nie jest w żaden sposób zagrożona” – krótko skomentowała członkini rządu.

Pozostaje czekać na rozwój sytuacji. Dopóki pieniądze nie znajdą się na kontach obywateli, na pewno nie będą mogli spać spokojnie. Poinformujemy was, gdy tylko padną kolejne deklaracje na temat spraw kluczowych dla Polaków i Polski.

Tags

Podobne newsy

Back to top button
Close